top of page
hande tulum.jpeg

HANDE TULUM OKUR

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Hande Tulum Okur, 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Bölümü'nden, 2012 yılında ise aynı üniversitenin Mimarlık Tarihi Anabilim dalındaki yüksek lisans programından mezun olmuştur. Tulum Okur, 2018 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım bölümünde, doktorasını “1950-1970 aralığında Türkiye'de Mimarlık Sanat Sentezi” isimli tez çalışması ile tamamlamıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde, 2018 yılında öğretim üyesi olarak görevine başlamış olan Tulum Okur, halen Dr. Öğretim Üyesi (2018) unvanıyla aynı üniversitede tam zamanlı olarak çalışmaya devam etmekte ve içmimarlık ve çevre tasarımı proje, mimarlık tarihi, içmimarlık tarihi üzerine lisans dersleri, araştırma yöntemleri, çağdaş tasarım yaklaşımları, iç mekan tasarım tarihi, mimarlık, mekan ve sinema ilişkisi üzerine  yüksek lisans dersleri vermektedir.

Başlıca ilgi alanları arasında 20.yüzyıl modern mimarlık tarihi, modern iç mekan tarihi, mimarlık ve sinema ilişkisi, mimarlık ve sanat ilişkisi, kentsel dönüşüm, İstanbul’da konut kültürü, İstanbul’da 20.yüzyılda apartman üretimi, modern mirasın belgelenmesi ve korunması gösterilebilir.

bottom of page